Linux program in nastavitve časov

Sam uporabljam enostavni server 486DX2-80 brez trdega diska, tipkovnice, ekrana in seveda ventilatorjev v napajalniku in na procesorju. Ventilatorje sem snel, da ne povzročajo neprijetnih šumov, saj pri majhni porabi niso potrebni. Potreben je spomin 16Mb do 32Mb, mrežna kartica 3COM509, DMASCC kartica, napajalnik in disketna enota. Server mi dela z Coyote Linux operacijskim sistemom, katerega poženem z diskete. Namenjen je DMASCC kartici za 1.2Mbita prenosa, priklopljeni na postajo PSK. Image diskete je narejen z WinImage. OS ki podpira zgoraj omenjeno konfiguracijo si lahko snameš tule:

za uporabo kanala 0 in postajo PSK, ali

za uporabo kanala 1 in postajo WBFM.

Ko se prijaviš z username "root" in entrom za geslo, si lahko dodeliš v meniju tudi geslo, obvezno vpišeš svoj pozivni znak, svoj IP in seveda link, preko katerih vozljev dostopaš do SV na Krvavcu in naprej do serverja LEA. Po vpisanih vseh parametrih, si narediš backup na isto disketo in ponovno zaženeš server. Kasneje je možno server krmiliti preko Telneta iz računalnika priklopljenega na server. Na vsa vprašanja bom odgovoril po e-pošti, ki je na začetni strani, lahko pa postaviš vprašanje tudi na stranicah Radioamaterskega Foruma.

Nastavitve za omenjeno konfiguracijo za Windows 98 v omrežju pa so:

Gostitelj Tvoj radioamaterski znak
Domena ampr.org
DNS strežnik 44.150.1.1
IP številka 10.0.0.1
Maska podmrežja 255.255.255.0
Prehod 10.0.0.10

 

 

 

 

 

V nastavitvah za IE pa vpiši pod nastavitve za LAN: Uporabi Proxy strežnik, Naslov: 193.2.132.72 Vrata: 3128

Za povezavo do Interneta in BBS-ov z packet radiom, pa ni nujno potreben server. Vsa zadeva deluje tudi z kartico dmascc v tvojem računalniku, s tem, da uporabljaš gonilnik za Flexnet. Najbolje je uporabljati najnovejši gonilnik, saj so prve verzije večkrat zablokirale računalnik.